IMG-faaf0b06f8611f5326b94a0ab7e779ac-V (1)

День другий Мати Слова. Розмова з Марією (16-ий день) Присвячення наших слів та думок В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК Духу Святий, Божий Заступнику, Отче вбогих, Утішителю засмучених, Ти, що освячуєш наші душі, я схиляюсь перед Тобою в найглибшому смиренні і, разом з оточуючими Твій престол Серафимами, тисячі разів повторюю: „Свят! Свят! Свят!”. Безліччю благодатей наповнив Ти душу Марії, святою ревністю розпалив серця Апостолів. Благоволи також і моє серце запалити Твоєю любов’ю. Ти – Дух Божий, зміцни мене в боротьбі з силами зла; Ти – вогонь, розпали мене вогнем Твоєї любові; Ти – світло, просвічуй мене і дай мені пізнання того, що вічне; Ти – голубка, очисти мої звичаї; Ти – подих солодкий, втихомирюй бурі, що викликають в мені пристрасті; Ти – уста; нехай я ніколи не перестану Тебе прославляти; Ти – хмарина, покрий мене тінню захисту Твого; І, нарешті, Ти єси джерелом усіх дарів неба! Благаю Тебе, оживотвори мене благодаттю, освяти Твоєю любов’ю, веди Своєю мудрістю, в доброті своїй усинови мене і в милосерді Своєму рятуй мене, щоб я ніколи не перестав приклонятися Тобі, любити і прославляти Тебе, спочатку – в своєму житті на землі, а потім – впродовж всієї вічності в небі. (св. Альфонс де Лігуорі)

Вірую..." (Апостольський символ віри) "Радуйся, Маріє…" (10 раз в наміреннях Богородиці)

Послання Богородиці, 25 лютого 1989 p., Меджуґор'є “Дорогі діти! Сьогодні вас закликаю до молитви серцем. Протягом цього благодатного часу хочу, щоб кожен із вас з'єднався з Ісусом. Але без неустанної молитви ви не можете відчути краси й величі ласк, які пропонує вам Бог. Тому, дітоньки, постійно наповнюйте своє серце навіть найменшими молитвами. Я є з вами й неустанно чуваю над кожним серцем, яке Мені віддається. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ Чи існує для сина зв’язок ближчий і рідніший, ніж зі своєю матір’ю, а для Божого Сина – з Матір’ю Божою? Адже Вона зачала Його в своєму тілі, носила в лоні, огортала і обіймала в собі, немов коштовну частинку себе, більше того – частинку найкоштовнішу. Та, котра стає матір’ю, від природи наділяється привілеєм носити в одному тілі подвійного духа, подвійне серце та подвійне життя. Діва, вибрана на Матір Божу, була наділена природою та благодаттю, таким же даром. Вона могла носити в собі Ісуса, немов частину Самої Себе, і бути з Ним так міцно з’єднаною духом, серцем і життям, що Він став духом з Її духа, серцем з Її серця та життям з Її життя. Маріє, Ти дала життя Ісусові як своєму Синові. Однак, це Ти отримуєш від Нього життя, адже Він – Твій Бог. Так, отже, Ти водночас життя даєш і життя приймаєш. Як Божественне Слово, що одночасно дає і приймає існування, життя і вічну славу, так і Ти, О Пресвята Діво. Ти, за Його прикладом, життя отримуєш і життя даєш, тому що Ти удостоїлась стати Матір’ю Втіленого Слова. Ти обдаровуєш Ісуса життям і від Нього життя приймаєш. Ти даєш життя Ісусові, оживляючи Своїм серцем і Своїм духом серце і дух Ісуса. Водночас, із Серця і тіла Ісуса, котрий живе і перебуває в Тобі, Ти наповнюєшся життям у власному серці, тілі і дусі. (Кардинал Берулій)

Церква, навчена Святим Духом і обдарована набутими впродовж віків знаннями, визнає, що вшанування Пресвятої Діви Марії – підпорядковане вшануванню Божого Відкупителя і з ним зв’язане – показує велику силу і успіх у душпастирській праці, а також має дуже велике значення для віднови християнського життя. Неважко побачити причину такого успіху. Багаторазова місія Марії щодо Божого народу – це воістину надприродна реальність, що діє і плодоносить в організмі Церкви. Приємно роздумувати над окремими складовими такої місії, з якої усі, відповідно до своєї успішності, прямують до відтворення в дітях духовних рис Єдинородного Сина. Материнське заступництво Пресвятої Діви, приклад Її святості і благодать Божа, яка в Ній знаходиться – це для людського роду основа надії на небесні блага. (Павло VI, Marialis cultus, п. 57)

МОЛИТВА ПОСВЯТИ Маріє, Мати Слова, я присвячую Тобі думки і почуття мого серця – місця, де народжуються думки злі, зневажливі, але також і добрі слова, які втішають та зміцнюють інших. О Маріє, нехай же зі скарбниці мого серця походить лише те, що добре так, як з Твого Серця вийшов Ісус – скарб найцінніший, що збагатив увесь світ. О Мати Слова, збережи мене від непотрібного багатослів’я. Нехай моє слово стане молитвою, щоб через неї в серцях моїх ближніх могло народитися Слово. Я віддаю Тобі, Маріє, мій язик. Ти, що стала мовчазними устами Апостолів, візьми під свій покров браму моїх вуст, постав біля них ангельську сторожу і вчини, щоб Слово народилося насамперед в мені, щоб моє серце переповнювали лише добрі слова.

АНТИФОН Оце в лоні Марії Серце Ісуса стало самим вогнем і повне Духа Святого благає: Любові, Любові, Любові Бога. (св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт) ПІСНЯ: Йо. 1, 1-18 Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було – Бог. З Богом було воно споконвіку. Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без нього. У ньому було життя, і життя було – світло людей. І світло світить у темряві, і не пойняла його темрява. Був чоловік, посланий Богом, Ім’я йому – Йоан. Прийшов він свідком – свідчити світло, щоб усі з-за нього увірували. Не був він світло – був лише, щоб свідчити світло. Справжнє то було світло – те, що просвітлює кожну людину. Воно прийшло у цей світ. Було у світі, і світ ним виник – і світ не впізнав його. Прийшов до своїх – а свої його не прийняли. Котрі ж прийняли його – тим дало право дітьми Божими стати, які в Ім’я його вірують; які не з крові, а ні з тілесного бажання, ані з волі людської, лише – від Бога народилися. І Слово стало тілом, і оселилося між нами, і ми славу його бачили – славу Єдинородного від Отця, благодаттю та істинною сповненого. Свідчить про нього Йоан і проголошує, промовляючи: „Ось той, про кого я говорив: Той, що йде за мною, існував переді мною, був раніше за мене.” Від його повноти прийняли всі ми благодать за благодать. Закон бо був даний від Мойсея, благодать же й істина прийшла через Ісуса Христа. Ніхто й ніколи Бога не бачив. Єдинородний Син, що в Отцевому лоні – той об’явив. Духовні вправи на сьогодні:

Іспит сумління Молись повільно цими словами: Мій Добрий і Милосердний Батько, стою перед Тобою. Знаю, що Ти бачиш мене і чуєш. Я знаю, що я твоя улюблена дитина. З моменту мого хрещення я забруднив свії білі шати багатьма гріхами. Сьогодні хочу Тобі сказати: "Я вірю, що Ти можеш мене очистити". Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвіти мою пам’ять і моє серце. Мій ангел-охоронець - допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь. Пригадай тепер добро, яким Бог обдарував тебе в юності: - друзі, вихователі, важливі події, відкриті таланти та дари, любов, добро, отримане від Бога і людей, і те добре, яке ти вчинив ... Подякуй також за важкі подарунки: важкі переживання, негаразди, пізнання правди, ... ... Дякую тобі, Господи, за прихильність і любов, якою ти мене оточував все життя, за те, що я помітив, і за те, за що ніколи не дякував Тобі. Тепер я хочу Тобі сказати - дякую, Добрий Отче! (перелічи те, що пригадуєш ....)

Тепер пригадай собі: - гріхи молодості (тобто свідоме, добровільне порушення заповідей. Наприклад: відмова від релігійних звичаїв, прихильність до гріхів, обожнення людей, речей, досягнень,.. експериментування з ...) - пригадай почуття, які тоді тобою керували, наприклад, страх, сором, гнів, заздрість ... - подумайте, як ці гріхи вплинули на твоє подальше життя. Тепер перепрошуй за ці гріхи та всю свідому і неусвідомлену недбалість, те, що пам’ятаєш і про що забув. Молись своїми словами: напр., Милосердний Боже: Прости мені ..... Перепрошую Тебе за ... Я шкодую, що ... Прошу Тебе, Добрий Отче: допоможи мені надалі не піддаватися спокусі до..... Допоможи мені в боротьбі з моїєю головною вадою ... Я хочу бути схожим на Ісуса та Марію і як вони, хочу ... Особливо прошу Тебе про чесноти ... (наприклад, чистота, поміркованість ...) Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.

Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день. Ісусе, я довіряю Тобі! Цареце Миру, молись за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення. Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця. О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь. Богородице Діво, Царице миру і примирення, молися за нас і за цілий світ. (3 рази) [audio m4a="http://svetlomariino.com/wp-content/uploads/2020/05/16-den-19-maya.m4a"][/audio]