IMG-4930111387163217add246787142051a-V

День четвертий

Лагідність та прагнення спільного життя (4-ий день) Присвячення стосунків між людьми В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК О Вогню Духа Утішителя, життя усього створіння! Святий Ти, що все оживляєш. Святий Ти, що цілющим бальзамом рани важкі омиваєш, Святий Ти, що рани гниючі перев’язуєш. О Подиху святості, о Вогню любові, о Насолодо сердець, Ти – Дощ, що розхиляє запашні келихи чеснот. О Пречисте Джерело, біля якого Господь згромаджує блукаючих та шукає загублених. О Фортеце життя, Надіє єдності всіх людей, Охоронцю добрих звичаїв, освячуй святих. Оберігай поневолених ворогом і визволи закутих в кайдани, котрих хоче врятувати міць Господня. О Дорого Найнадійніша, що всюди стелишся: через вершини гір, рівнини і понад прірвами, що громадиш та об’єднуєш всіх бажаючих досягти мети. Це Тобою клубочаться хмари, пересувається повітря, зрошується каміння, джерельця перетворюються в струмки і земля пускає життєдайні соки. Ти ведеш тих, хто пізнав Істину і ощасливлюєш їх, надихаючи своєю мудрістю.Отож, хвала Тобі, котрий гримиш славою та чиниш радісним життя. Тобі, Надіє, честь і сила, Тобі, що освітлюєш нас. (Св. Хільдегарда) “Вірую…” (Апостольський символ віри) “Радуйся, Маріє…” (10 раз в наміреннях Богородиці)

Послання Богородиці, 25 липня 1992., Меджуґор’є. “Дорогі діти! І сьогодні вас закликаю до молитви, до молитви радості. Нехай ніхто з вас у ці сумні дні не відчуває в молитві смутку, але радісну зустріч зі своїм Богом-Творцем. Моліться, дітоньки, щоб ви були ближче й щоб через молитву відчули, чого від вас хочу. Я з вами й щодня благословляю вас Своїм Материнським благословенням, щоб вас Бог усіх обдарував достатком благодатей для вашого щоденного життя. Дякуйте Богові за дар, що можу бути з вами, тому що, кажу вам, це велика благодать! Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ Пресвята Діва Марія – Мати, сповнена лагідності та милосердя, котру ніколи не вдасться перевершити в любові та щедрості! Бачачи, що людина повністю Їй віддається, вшановуючи Її та служачи Їй, і відрікається всього, що для неї найдорожче, щоб Її тим прикрасити, також, в свою чергу, віддається своєму шанувальнику. Вона занурює його у глибини своїх благодатей, прикрашає його своїми заслугами, підтримує його своєю силою, опромінює його своїм світлом, розпалює його своєю любов’ю, обдаровує його своїми чеснотами: смиренням, вірою, чистотою і т.д. Вона стає його заступницею, його безцінним „усім” перед Христом. З огляду на те, що так присвячена людина повністю належить Марії, тому й Марія також повністю належить цій людині. Без сумніву, про такого досконалого слугу і дитину Марії можна сказати словами Святого Йоана Богослова, що назвав Пресвяту Діву Марію усім своїм добром: „І від тієї хвилини учень взяв її до себе” (Йо. 19, 27).

(Св. Людовик Марія Гріньйон де Монфорт, Трактат, п. 144)

Пресвяту Діву Марію (...) ми будемо споглядати і призивати в тайні Її Божого Материнства. Це в Її лоні Слово стало тілом. Визнання центрального місця Христа не можна відокремити від визнання ролі Його Пресвятої Матері. Її культ, якщо його правильно розуміємо, не може в нічому применшити „гідність і успішність Христового діяння, Єдиного посередника”. Адже Марія завжди показує на свого Божого Сина і стає для усіх віруючих прикладом справжнього життя у вірі. „Побожно роздумуючи про Неї і споглядаючи Її через науку Слова, яке стало людиною, Церква з благоговінням глибше може збагнути найвищу тайну Втілення і якнайкраще уподібнюватися до свого Нареченого. (Йоан Павло ІІ, Тertio Millenino Adveniente, p. 43)

МОЛИТВА ПОСВЯТИ Найсолодша Діво Маріє, Мати Милосердя, Ти, котра постійно пробачаєш людям їхні зневаги та відкинення Бога любові, помолись, щоб в моєму серці не розрісся жоден корінь гіркоти та образи. Присвячую Тобі всі мої взаємовідносини з людьми, щоб в них проявилась доброта Христа. Присвячую Тобі також стосунки з найдорожчими моєму серцю людьми, щоб я завжди намагався більше давати, ніж отримувати, щоб я більше дбав про добро ближнього, ніж про своє власне. Присвячую Тобі також мої сімейні стосунки, щоб примножуючи любов, я зумів жорстокість та незгоду перетворити в ніжність та злагоду.

АНТИФОН Свята Родино з Назарету, Мала Трійце на землі, Ісусе, Боже на цій землі, Маріє, Обручнице Духа, Йосифе, тіне Отця – Уподібніть нас до себе. Мала Трійце на землі, Йосифе, помираючий з любові до Марії, Маріє, помираюча з любові до Ісуса, Ісусе, помираючий з любові до світу – Уподібніть нас до себе. (Ефраїм)

ПСАЛОМ 133 Глядіть, як добре і як любо, коли брати живуть укупі! Немов на голові найліпше миро, що на бороду стікає, бороду Аарона, на комір його шат стікає. Немов роса хермонська, що спадає на сіонські гори: бо там Господь зсилає благословення, життя повіки. Іспит сумління (Моліться цими словами повільно) Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь. (Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це) Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за … (Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання) Милосердний Боже, пробач мені….. Мені шкода …. Я жалію, що… Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу… Допоможи боротися зі своєю провиною… Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони… Особливо прошу Тебе про чесноти … (наприклад, смирення, лагідність …) Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати. Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день. Ісусе довіряю Тобі! Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення. Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця. О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення, молися за нас і за цілий світ. (3 рази) [audio mp3="http://svetlomariino.com/wp-content/uploads/2020/05/4-den.mp3.mp3"][/audio]