To bring Jesus — the Light of Mary — to every human heart
To bring Jesus — the Light of Mary — to every human heart
День четвертий Співвідкуплення. Наречений по крові (18-ий день) Присвячення кожного страждання В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.
ЗАКЛИК Вогонь і світло, що лик Христовий осяюєш, Вогонь, якого прихід – це слово, Вогонь, якого тиша – це світло, Вогонь, що переповнюєш благодаттю серця, Ми прославляємо Тебе. Ти, що спочиваєш у Христі, Духу мудрості і розуму, Духу ради і мужності, Духу знання і страху Божого, Ми прославляємо Тебе. Ти, що проникаєш у глибину самого Бога, Ти, що просвічуєш очі наших сердець, Ти, що до нашого духа приходиш, Ти, через якого ми славу Господню в собі віддзеркалюємо, Ми прославляємо Тебе. (св. Єфрем Сирієць) Вірую..." (Апостольський символ віри) "Радуйся, Маріє…" (10 раз в наміреннях Богородиці)Послання Богородиці, листопад 1991 p., Меджуґор'є “Коли вам важко, спіткало вас страждання чи хвороба, не говоріть: “Чому це сталося саме зі мною, а не кимось іншим?!” Ні, дорогі діти, краще скажіть: “Господи, дякую Тобі за дар, який Ти мені даєш”. Адже принесені в дар страждання стають джерелом великих благодатей як для вас, так і для інших. Коли ви хворієте, багато хто з вас тільки й повторює на молитві: “Зціли мене, Господи, зціли мене!” Ні, дорогі діти, це не добре, адже тоді ваші серця не відкриті на Бога. Ви закриваєте свої серця, зосередившись на хворобі, ви не відкриті ані на Божу волю, ані на благодаті, які Він хоче вам дати. Отож моліться так: “Господи, нехай зі мною станеться по Твоїй волі!” Тільки Бог зможе дарувати вам Свої благодаті згідно з вашими справжніми потребами, які Він знає краще за вас. Це може бути благодать зцілення, нової сили, світла, радості. Вистачить лише відкрити Йому свої серця. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.
РОЗДУМИ За словами святого Єфрема, спасіння грішників через Марію сягає навіть тих, котрі знаходяться у воріт пекла. Втішаючу обітницю дав Господь також святій Бригіді. Ця свята одного разу почула, як Господь Ісус, розмовляючи зі своєю Матір’ю, так до Неї промовив: „Мати моя, проси мене про що хочеш, а Я не відмовлю жодному Твоєму проханню”. І додав: „Знай, що Я присягаюсь вислухати всіх тих, котрі через Твою любов проситимуть Мене про будь-яку благодать, навіть якщо це будуть грішники, то нехай лише забажають навернутися”. Таке ж об’явлення мала і свята Гертруда. Вона також почула, як Спаситель наш сказав Марії, що в своїй всемогутності дасть Їй владу чинити милосердя усім грішникам, котрі звертатимуться до Неї. Вона зможе це робити так, як тільки Їй це подобається.
(св. Альфонс де Лігуорі, Величання Марії)Маріє, Маріє, Храме Пресвятої Трійці! Маріє, Носителько вогню! Маріє, Подательнице милосердя! В Тобі дозріває Божественний Плід, Ти – Співвідкупителька роду людського, адже Ти даєш тіло Слову, що через страждання світ відкупило. Христос спас нас своїми стражданнями, а Ти, Маріє – скорботами душі і тіла. (св. Катерина Сієнська)
Хрест – унікальна жертва єдиного „посередника між Богом і людьми” (1 Тим. 2, 5). Але тим, що у своїй втіленій Божественній Особі „Він певним чином Сам з’єднався з кожною людиною”, Він „дає всім можливість тільки Богові знаним шляхом приєднатися до Пасхальної містерії”. Ісус закликає Своїх учнів „взяти хрест свій і йти за Ним” (Мт. 16, 24), бо і Він „страждав за нас, залишивши нам приклад, щоб ми йшли Його слідами” (1 Пт. 2, 21). Він прагне залучити до Своєї відкупительної жертви саме тих, котрі перші нею користуються. Це найвищою мірою здійснюється в Особі Його Матері, котра є залучена тісніше, ніж будь-хто інший, у таїнство Його спасенного страждання. „Поза Хрестом немає іншої драбини, щоб піднятися до неба”. (Катехизм Католицької Церкви, п. 618)
МОЛИТВА ПОСВЯТИ О Маріє, що стоїш біля підніжжя Хреста. Я присвячую Тобі кожне страждання. Я знаю, що жодне створіння на світі не страждало, не страждає і не страждатиме так, як Ти! Уся в сльозах, стоїш там, сповнена добротою, не зламана болем, але зберігаюча у Своєму Серці усі страждання цього світу, щоб з’єднати їх із Серцем Ісуса і вчинити з них жертву, нескінченну Євхаристію. О Маріє, Тебе прошило сім скорбот! О пробите Серце Марії! Ісус помер за нас, і Його Серце вже більше не відчувало хресних мук, однак у Тобі, у Твоєму Серці доповнювалось спасенне страждання. В тих скорботах, які триватимуть до кінця світу, Ти є співчуттям. Я жертвую Тобі, о Мати, всі непожертвувані Богу страждання, щоб вони не були втрачені, але спричинилися до відкуплення душ і тіл. О Маріє, Посереднице і Співвідкупителько, через милостиву волю Твого Сина.
АНТИФОН Кожне життя – це Літургія, а кожна душа – євхаристійний хліб. (Марта Робен) ПІСНЯ: Магніфікат (Лк. 1, 46-55) Величає душа моя Господа, і дух мій радіє в Бозі, Спасі моїм, бо він зглянувся на покору слугині своєї; ось бо віднині ублажатимуть мене всі роди. Велике бо вчинив мені Всемогутній, і святе його Ім’я. Милосердя його з роду в рід на тих, які страхаються його. Він виявив потугу рамени свого, розвіяв гордих у задумах їхніх сердець. Скинув могутніх з престолів, підняв угору смиренних; наситив благами голодних, багатих же відіслав з порожніми руками. Він пригорнув Ізраїля, слугу свого, згадавши на своє милосердя, як обіцяв був батьками нашим – Авраамові і його потомству повіки. Іспит сумління (моліться цими словами повільно)Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь.
(Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це)
Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за ...
(Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання)
Милосердний Боже, пробач мені..... Мені шкода .... Я жалію, що…
Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу... Допоможи боротися зі своєю провиною... Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони…
Особливо прошу Тебе про чесноти ... (наприклад, смирення, лагідність ...)
Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати.
Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день.
Ісусе довіряю Тобі! Царице миру, молися за нас!
Молитва посвяти Ісусові через Марію Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення. Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця. О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.
Богородице Діво, Царице миру і примирення, молися за нас і за цілий світ. (3 рази) [audio m4a="http://svetlomariino.com/wp-content/uploads/2020/05/18-den-21-maya.m4a"][/audio]