25 den

День четвертий Утішителька. Наречена Утішителя (25-ий день) Довіритись Потісі скорботних В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

ЗАКЛИК Царю Небесний, Утішителю, Душе Істини, що всюди єси і все наповнюєш, Скарбе дібр і життя Подателю, прийди і вселися в нас, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші. (Літургія Візантійського обряду) Вірую..." (Апостольський символ віри) "Радуйся, Маріє…" (10 раз в наміреннях Богородиці)

Послання Богородиці, 25 лютого 1991 p., Меджуґор'є “Дорогі діти! Сьогодні закликаю вас вирішити вибрати Бога, бо віддалення від Бога – це плід неспокою у ваших серцях. Бог є самим миром, тому наблизьтеся до Нього через вашу особисту молитву, а тоді проживайте мир у вашому серці, а так мир із вашого серця потече, мов ріка до цілого світу. Не говоріть про мир, а творіть мир. Я благословляю кожного з вас і кожне ваше добре рішення. Дякую вам, що відповіли на Мій заклик”.

РОЗДУМИ О Ти, що мене породила, зглянься наді мною! Завжди, коли ми глибоко відчуваємо нашу неміч, чи то в хворобі, чи в слабкості, чи в свідомості гріхів, усіх недосконалостей, піднесімо до нашої Матері очі залиті слізьми: „О Ти, котра мене породила, зглянься наді мною”! І очікуймо, повні довіри, на Її допомогу. Ніколи жодна мати не нехтувала слізьми і проханнями своєї дитини, хоч би якою ця дитина перед тим не була невдячною. Взиваймо Її, благаючи, щоб допомогла нам покохати Любов. Довіряючи Їй, спокійно перенесемо кожен життєвий удар. Наша Мати дуже високо цінує цей спокій: „Заспокойся, моя дитино, Ти страждатимеш, але Я завжди перебуватиму поруч з Тобою!” [...] Глибока причина Христових страждань – це неприязна людська оцінка, скерована всупереч втіленій Божій Мудрості. [...] Діва Марія співпереживала цей страшний біль: опір щодо Її Сина і Її Бога! Тягар цього опору Вона носила впродовж всього свого життя, навіть у радості Воскресіння. Той, хто дозволяє себе розумно виховувати в школі Мудрості, є справжньою втіхою для Ісуса і Марії, адже в такій людині цей опір замовкає. В щасті кохання, віддаючись Любові, така людина перемінює Христові страждання у радість – не тільки для себе, але також для свого божественного Вчителя і Його Матері. (о. Габріель Жакьє)

Материнське завдання, доручене Марії, спонукає Божий люд, щоб так, як діти, довірливо прибігав до Тієї, котра завжди охоча і завжди готова до того, щоб з материнською любов’ю вислухати його прохання і поспішити до нього з конкретною допомогою. В зв’язку з тим, християни звикли називати Її „Втіхою скорботних, Зціленням хворих, Притулком грішників”, з метою отримання втіхи в скорботах, в хворобі – полегшення, в гріхах – силу, яка визволяє їх з неволі. Звісно, Вона ж бо, будучи звільненою від скверни гріха, веде своїх синів до перемоги над гріхом, завдяки їхнім твердим постановам. Таке звільнення від зла і від гріховного полону (див. Мт. 6, 13) слід вважати – і це треба також постійно повторювати – за обов’язкову передумову кожної християнської віднови звичаїв. (Папа Павло VI, Marialis cultus, n. 57)

МОЛИТВА ПОСВЯТИ Маріє, Мати всіх страждань! Ти знаєш кожне страждання, адже Твоя душа була найтісніше з’єднана з душею Твого Сина, коли Він плакав над Лазарем, тіло котрого вже розкладалося в гробі через провину Адама. Маріє, що оплакуєш з єрусалимськими жінками храм Господній і дітей Твого люду! О Маріє, що в годину смертельної агонії відчувала кроваві сльози в Серці! Ти також відчувала вогняні сльози Духа першої П’ятидесятниці і досвідчувала повноту втіхи. Я присвячуюсь Твоєму Непорочному Серцю, що сяє лагідним світлом всіх Його втіх. Утішителько, Невісто Утішителя, я віддаюсь Твоїй нескінченній ніжності. Заступнице моя, Ти охороняєш мене від диявола, котрий осуджує мене через незліченну кількість моїх гріхів. Мати, котрої любов завжди оправдовує Твоїх дітей, я присвячую себе Твоєму найніжнішому Серцю, щоб, будучи схожим на Тебе, я зміг також втішати інших.

АНТИФОН Жар любові дитя у серці відчуває, Коли бачить, як матінка разом з ним страждає. І Тебе, о Царице, потоки сліз не минули – Вони для любові моє серце здобули. Кожне слово з Писання, де про Тебе йде мова, Дозволяє мені пригорнутися знову. Я дитина Твоя – переконана, знаю, Бо так само, як Ти із любові страждаю. (св. Тереза від Дитятка Ісус, “Чому я кохаю Тебе, о Маріє?”) ПСАЛОМ 46 Бог нам прибіжище і сила; у нещастях з’явився з дужою допомогою. Тим не злякаємось, хоч би й земля провалилась і гори захиталися серед моря. Нехай ревуть, бушують його води, хай тремтять гори від його обурення. Господь сил з нами, Бог Якова – наша твердиня. Ріка, – ріка її відноги звеселяють місто Боже, святі Всевишнього чертоги. Бог серед нього, воно не похитнеться; Бог йому допоможе перед світанком. Захвилювалися народи, царства захитались; Господь затремтів громом, земля затремтіла. Господь сил з нами, Бог Якова – наша твердиня. Ходіте, гляньте на діла Господні, які страхітливі речі він учинив на землі. Він, що припиняє війни по край землі, що ломить луки й торощить списи і щити вогнем палить. Вгамуйтесь і пізнайте, що я – Бог, що я вознісся на землі між народами. Господь сил з нами, Бог Якова – наша твердиня. Іспит сумління (моліться цими словами повільно) Мій добрий і милосердний Отче, стою перед Тобою. Я знаю, що Ти мене бачиш й чуєш. Хочу сказати Тобі сьогодні: я вірю, що Ти можеш мене очистити. Святий Духу, покажи мені правду про мене. Просвітли мою пам’ять і моє серце, Мій ангеле-охоронцю, допоможи мені розпізнати мої недоліки. Амінь. (Тепер пригадайте собі, якими були ваші ранкові постанови, згадайте, що сталося в цей день, які почуття були у вас на серці. Оцініть, чим би були задоволені Марія та Ісус, та подякуйте за це) Спасибі, Господи, за думки про Тебе, за витривалість у добрі, за сили відкидати спокуси, за добре натхнення, за ... (Тепер оцініть, чим би не були задоволені Марія та Ісус, перепросіть за гріхи і занедбання) Милосердний Боже, пробач мені..... Мені шкода .... Я жалію, що… Прошу Тебе, добрий Отче! Допоможи мені завтра не впасти в спокусу... Допоможи боротися зі своєю провиною... Я хочу бути схожим(ою) на Ісуса та Марію і хочу так, як вони… Особливо прошу Тебе про чесноти ... (наприклад, смирення, лагідність ...) Я хочу пізнати Твою святу волю, і дай мені сили її виконати. Прошу про благодать Святого Духа, благодать віри, надії та любові на завтрашній день. Ісусе довіряю Тобі! Царице миру, молися за нас!

Молитва посвяти Ісусові через Марію Пресвята Діво Маріє, сьогодні перед Тобою й у Твоїх руках відновлюю та підтверджую обітниці святого Хрещення. Назавжди відрікаюся сатани, усіх його діл, а посвячуюся Пресвятому Серцю Ісуса Христа. Хочу нести свій хрест і наслідувати Христа по всі дні свого життя, згідно з волею Небесного Отця. О Маріє, перед лицем усього небесного двору й цілої Церкви посвячуюся Твоєму Непорочному Серцю. Будь моєю Матір’ю і Царицею. У повному підпорядкуванні й любові Тобі віддаю й посвячую своє тіло та душу, своє майно, видиме й невидиме, плоди своїх добрих діл, минулих, теперішніх і майбутніх, залишаючи за Тобою всеціле і повне право розпоряджатись мною й усім, що мені належить, по Твоїй благій волі, задля більшої слави Божої тепер і навіки. Амінь.

Богородице Діво, Царице миру і примирення, молися за нас і за цілий світ. (3 рази) [audio m4a="http://svetlomariino.com/wp-content/uploads/2020/05/Nowe-nagranie-2.m4a"][/audio]